کیف ابزار چیست و مناسب چه افرادی است؟

pumpyabpumpyab
143 بازدید

افرادی که کارشان با ابزارها و لوازم فنی گره خورده است نیاز دارند تا مجموعه‌ای از ابزار کاربردی‌‌شان را مربوط به صنعت، حرفه و تخصص‌شان می‌شود حمل کنند. حمل آسان، درست و ایمن نیز مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که باید در زمان حمل این ابزار، مورد توجه قرار گیرد. چون در هر صورت ابزارها و لوازم فنی، ابزارهای ارزشمند و گران قیمتی هستند که هر اهل فن می‌داند باید از این ابزار به بهترین شکل ممکن نگهداری کند. ابزارهایی که معمولا یک بار برای همیشه تهیه می‌شود و اگر به درستی انتخاب، استفاده و نگهداری شوند تا مدت زمان طولانی می‌توانند نیاز کاربر خود را مرتفع سازند.

یکی از بهترین و کاربردی‌‌ترین روش‌هایی که می‌توان این ابزارهای فنی را نگهداری و حمل کرد؛ استفاده از کیف ابزار مناسب، استاندارد و کاربردی خواهد بود. به دلیل کاربردی بودن این ابزار، داشتن یک کیف ابزار، کمک خواهد کرد کاربر هر زمان و هر مکان که نیاز به ابزار دارد با حمل این کیف، آنها را در اکثر مواقع در اختیار داشته باشد.

کیف ابزار با جعبه ابزار همانطور که از نام‌شان مشخص است با یک دیگر تفاوت دارند؛ اما این تفاوت بیشتر در چه مواردی است؟ جعبه ابزار به طور معمول دارای وزن بیشتری بوده و ابزارهای بیشتری را هم در درون خود جای می‌دهد؛ اما کیف ابزار سبک‌تر بوده، کم‌جاست و حمل و نقل ساده‌تری هم دارد. از این رو کسانی که نیاز دارند ابزارهای خود را دائما به مکان‌های مختلف حمل کنند کیف ابزار برای‌شان بهترین گزینه خواهد بود.

اما برای انتخاب یک کیف ابزار باید چه نکاتی در نظر گرفته شود تا انتخاب آن بهترین و کاربردی‌ترین انتخاب باشد؟

لزوم شناخت کیف ابزار

کیف‌های ابزار بسته به جنس مواد سازنده، روش حمل، کاربرد، اندازه، محیط استفاده و… دارای انواع مختلف هستند. تنوع در فعالیت‌هایی که نیاز به ابزارآلات گوناگون وجود دارد باعث شده تا کیف‌های ابزار هم از این تنوع بی‌بهره نباشند. لذا توصیه می‌شود برای انتخاب کیف ابزار ابتدا به این نکته توجه شود که این کیف برای چه نوع ابزارهایی و چه میزان ابزار و چه محیط‌هایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بر همین اساس می‌توان به سراغ کیف‌هایی رفت که حجم و ابعاد مناسب و کاربردی را داشته باشد. امروزه کیف‌های ابزار به شکل‌های مختلف از جمله ساک دستی، کیف رودوشی، کوله پشتی، کیف چرخدار و کیف کمری و… تولید می‌شود. این کیف‌ها اکثرا خوش دست بوده و می‌توان از حداکثر ظرفیت‌شان بهره‌مند شد.

کیف‌های ابزار علاوه بر ابعاد، دارای جنس‌های مختلف هستند که باز هم بسته به نوع ابزار، وزن ابزار و تعداد ابزار جنس آنها را متفاوت و متنوع می‌کند. پارچه، چرم، پلی استر، نایلون، برزنت و… معمول‌ترین جنس‌هایی است که برای کیف‌های ابزار در نظر گرفته می‌شود و قاعدتا بسته به تعداد ابزار، جنس ابزار و وزنی که مجموع ابزارها دارد جنس کیف‌های ابزار هم متفاوت شده و هر چقدر وزن ابزارهایی که قرار است درون کیف ابزار قرار گیرد سنگین‌تر باشد لازم است تا این کیف‌ها از جنس مرغوب‌تر و مستحکم‌‌تری نیز بهره‌ گیرند.

پرطرفدارترین و پر کاربردترین کیف‌های ابزار، کیف ابزار از جنس برزنت است. در عین حال که وزن سبکی دارد به دلیل دوام و استحکام جنس می‌تواند بسیاری از نیازها را مرتفع سازد. همچنین جنس برزنت به میزان زیادی در برابر رطوبت نیز مقاوم بوده و می‌تواند محافظ بهتری برای ابزار گران قیمت باشد.

از انواع کیف‌های ابزار چه می‌دانید؟

نحوه چیدمان در کیف‌های ابزار هم متنوع است و در نتیجه کیف‌های ابزاری که دارای جیب‌های مختلف در اندازه‌های گوناگون هستند می‌تواند این کیف‌ها را کاربردی‌تر هم کنند. چون این جیب‌ها و فضاها باعث خواهد شد تا نظم درون کیف حفظ شود و کاربر در زمان نیاز در کم‌ترین زمان ممکن بتواند به ابزار مورد نیاز خود دسترسی یابد.

یکی از بهترین نمونه‌های کیف‌های ابزار، کیف‌های ابزار کوله پشتی هستند که دارای کفی مستحکم بوده و تعریف جانمایی درون این کوله پشتی‌ها باعث می‌شود تا توازن و نظم دهی در آنها به بهترین شکل ممکن رعایت گردد. برخی از کیف‌های ابزار مدل کوله پشتی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که علاوه بر قرار گرفتن بر روی دوش، دارای چرخ و دسته چمدانی نیز بوده و بدون آنکه نیاز باشد ابزار درون کوله پشتی را بر روی دوش حمل کرد؛ می‌توان آنها را به وسیله چرخ و دسته نصب شده حمل و بدون تحمل وزن و فشار بالا کیف ابزار مورد نیاز را جا به جا کرد.

برخی از کیف‌های ابزار برای حمل و جا به جایی ساده‌‌تر به صورت چرخ دار طراحی شده‌اند. چرخ قرار گرفته در بخش تحتانی کیف، کمک می‌کند تا بتوان به سادگی کیف را حمل کرده بدون آنکه کاربر نیاز داشته باشد برای حمل و جا به جایی آن انرژی و فعالیت بدنی بالایی را صرف کند. اما در هر صورت این مدل از کیف‌های ابزار چرخ دار در مقایسه با مدل‌های دیگر، بزرگ‌تر و جاگیرتر بوده و ممکن است نتوان به راحتی مدل‌های دیگر کیف ابزار را در محیط‌های مختلف حمل و جا به جا کرد.

مقاومت در برابر رطوبت و ضدآب بودن، زیپ با کیفیت، محفظه و جیب‌های متعدد و جادار، بندهای با کیفیت، دسته‌های مقاوم با اندازه‌ مناسب، کفی محکم و تقویت شده، ایمنی و دوام، امکان توزیع یکدست وزن، چرخ یا پایه‌های مناسب و مطمئن و… ارتباط مستقیم با قیمت کیف ابزار دارد. هر چقدر موارد ذکر شده در تولید کیف ابزار بیشتر مورد توجه قرار گرفته باشد آن کیف ابزار، دارای قیمت بالاتری نیز خواهد بود. بنابراین بهتر است قبل از انتخاب کیف ابزار به بودجه و نیاز توجه شود تا کیفی در نهایت انتخاب گردد که در کنار کیفیت و قیمت مناسب، کاربردی نیز بوده رضایت کاربر را با خود به همراه داشته باشد.

از آنجایی که قرار است درون کیف ابزار، ابزارآلات ارزشمندی قرار گیرد برای همین بهتر است در انتخاب کیف ابزار دقت و زمان کافی صرف کنید تا هم از نتیجه کار رضایت داشته باشید و هم در حمل ابزار آسوده باشید و از نظر نگهداری ابزارآلات کاربردی‌تان اطمینان کافی به دست آورید.

در حال حاضر تولیدکنندگان داخلی و خارجی در تلاش هستند تا با تولید کیف‌های ابزار مناسب و کاربردی و با کیفیت مناسب و قیمت قابل قبول نظر مصرف کنندگان را به سمت خود جلب کند. گروه صنعتی «تهران فرم» در این زمینه با معرفی و ارائه محصولات با کیفیت از سوی برندهای معتبر داخلی و جهانی شما را در این زمینه یاری خواهد کرد.

انواع کیف مخصوص ابزارآلات

کیف ابزار آلات بر اساس ابزاری که در آن قرار می دهید و نوع شغل شما انواع مختلفی دارد. بیشترین کیف های ابزاری که تولید می شوند از جنس پارچه برزنت می‌ باشند. پارچه برزنت یک پارچه مقاوم بوده که در برابر آسیب کاملاً سبک و ضد آب می باشد. این کیف به دلیل داشتن خاصیت ضد آب در برابر آب و رطوبت مقاوم است و از ابزارآلات محافظت می کند. افرادی که کار فنی دارند برای اینکه کارهای روزمره خود را به درستی انجام دهند باید یک  کیف ابزاربه همراه خود داشته باشند تا به راحتی بتوانند ابزارآلات خود را به محل پروژه ببرند. کیف های ابزار شبکه و کیف های ابزار مهندسی از نمونه های مختلف و رایج کیف های مخصوص ابزار هستند که در بازار عرضه شده اند.

 

کیف مخصوص ابزار شبکه و سامسونت یا آلومینیومی
کیف های ابزار شبکه معمولاً از جنس فلز، پلاستیک، چوب، پارچه های مقاوم تولید می شوند. در کیف مخصوص ابزار شبکه تجهیزات مختلفی از جمله سوکت تلفن، تستر شبکه، فازمتر یا در کل ابزارآلات مخصوص شبکه قرار داده می شود. کیف ابزار سامسونتی از دیگر کیف هایی هستند که در بازار با نام کیف ابزار آلومینیومی شناخته می شوند. این نوع کیف های ابزار از آلومینیوم ساخته شده که ظاهر آن کاملا براق و زیبا بوده و در مقابل ضربات کاملا مقاوم است. درون این کیف، ابزارآلات توسط فوم در جایگاه خود قرار گرفته و با رفت و آمد زیاد جا به جا نمی شوند. این نوع کیف مخصوص ابزار به دلیل اینکه از آلومینیوم ساخته شده عمر بالایی دارد.

 

کیف مخصوص ابزار آلات کمری
کیف ابزار کمری از جمله کیف های است که از پارچه برزنت ساخته شده و مانند یک کمربند بزرگ است. این کیف ها به دلیل این که شبیه به یک نوع کمربند هستند حمل و نقل آن ها آسان است و با استفاده از این کیف می توانید سرعت عمل خود را تا حد زیادی افزایش دهید. در داخل کیف های ابزار کمری جیب های داخلی و خارجی وجود دارد که می توانید به راحتی به تمام ابزار آلات دسترسی داشته باشید. استادکاران یا تکنسین ها می توانند برای راحت شدن کار خود از کیف های ابزار کمری استفاده نمایند. کیف کمری به راحتی به کمر متصل می‌ شود و شما می‌ توانید این کیف ها را در هر مکانی که می خواهید ببرید. هنرمندان، نجاران یا جوشکاران و سایر افرادی که کارهای فنی انجام می‌ دهند می‌ توانند از این کیف مخصوص ابزار کمری بهره ببرند.
کیف مخصوص ابزار آلات ساده
یکی از ساده ترین و پرکاربردترین کیف ابزار جعبه ابزار فلزی است. در داخل این جعبه های ابزارآلات و تجهیزات مختلفی قرار می گیرد. کیف های ابزار از متریال مختلفی تولید شده اند که یکی از متریال مقاوم آن فلز می باشد. این کیف ها برای افراد مبتدی مناسب بوده و می توان در آن ابزار آلات پیشرفته یا سایر تجهیزات دیگر را قرار داد. این نوع جعبه های ابزار در سایز های مختلفی تولید شده و هرکدام از لحاظ تعداد طبقات با همدیگر تفاوت دارند. دسته ای بر روی این جعبه های ابزار تعبیه شده تا حمل و نقل تجهیزات را آسان تر کند. به دلیل اینکه از جنسی مقاوم تولید شده عمر بالایی داشته و به شما این امکان را می‌ دهد تا بتوانید از ابزار آلات خود محافظت کنید. از این کیف های ابزار می توانید برای نظم بخشیدن به تجهیزات و دسترسی سریع به آن ها استفاده نمایید.

نکات مهم در خرید کیف مخصوص ابزارآلات
به منظور خرید کیف ابزار باید به نکات ریز و مهم توجه کنید، همچنین بودجه و حرفه خود را در نظر بگیرید. اولین نکته ای که در خرید کیف مخصوص ابزار آلات باید به آن توجه کنید نوع کیف است. انتخاب نوع کیف مستقیمی با وزن و نوع ابزارآلات شما دارد. بنابراین اگر ابزارآلات شما بزرگ و سنگین است باید از کیف های مقاوم تر و بزرگتری استفاده کنید. اگر می خواهید کیفی خریداری کنید که در آن ابزارآلات خانگی و سبک قرار دهید بهتر است کیف های پارچه ای را انتخاب نمایید. برای نگهداری از ابزارهایی مانند مولتی متر یا سایر تجهیزات دیگر که در اثر ضربه آسیب می بیند باید از کیف های ابزار مهندسی یا شبکه استفاده کنید. جنس محصولی که خریداری می کنید باید در مقابل آب مقاوم باشد و قابلیت شستشو و نظافت داشته باشد. کیفیت از موارد دیگری است که باید آن را مد نظر قرار دهید. وزن کیف باید به‌گونه‌ ای باشد که برای حمل و نقل آن به مشکل بر نخورید. ابزار میهن یک فروشگاه اینترنتی بوده که توانسته با نازلترین قیمت انواع کیف های ابزار را ارائه دهد.

ویژگی ها و قیمت انواع کیف مخصوص ابزارآلات
کیف های ابزار باید دوام و کیفیت لازم را داشته باشند و از جنسی تولید شوند تا بتوانند وزن ابزارآلات را تحمل کنند و پاره نشوند. برخی از مدل های کیف های ابزار دارای قفل هستند تا هیچ فرد خاطی نتواند این کیف ها را باز کند و تجهیزات درون آن را به سرقت ببرد. کیف های ابزاری که از فلز تولید شده اند کیفیت خود را حفظ می کنند و به هیچ عنوان زنگ نمی زنند. همانطور که بیان شد کیف های ابزار از لحاظ نوع و جنس و کاربرد متنوع هستند و دارای مشخصات ظاهری مختلفی می باشند. بنابراین طبق مشخصات و کاربرد این محصولات، هرکدام قیمت مختلفی دارند. شما می‌ توانید کیف ابزار را در جنس های مختلف با قیمت های متفاوتی پیدا کنید. قیمت کیف مخصوص ابزار برزنتی ارزان تر از کیف های ابزار پلاستیکی و فلزی یا آلومینیومی است. شما باید نوع نیاز و بودجه خود را در نظر قرار دهید و مطابق با آن کیف مخصوص ابزار آلات را در مدل، جنس و کیفیت گوناگون خریداری کنید

 

 

 

 

 

دسته بندی بلاگ
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت