درباره ی پمپ فشار قوی کارواش

pumpyabpumpyab
102 بازدید

معرفی پمپ فشار قوی کارواش

پمپ فشار قوی کارواش از جمله تجهیزات بسیار ضروری جهت تمیزی ساختمان‌ها، اماکن صنعتی، ماشین آلات و سطوح مختلف است. نظافت و پاکیزه نگه داشتن مراکز ذکر شده از اهمیت زیادی برخوردار است. تمیز نگه داشتن دستگاه‌ها و محیط چنین مراکزی مستلزم پرداخت هزینه‌های گزاف و مصرف زیاد انرژی خواهد بود. همچنین مراکز یاد شده باید به تعداد دفعات زیاد انجام شود. لذا برای انجام نظافت به دستگاه‌های مخصوص نیاز است که بتوان عملیات آلودگی زدایی را با سرعت و کیفیت بالا انجام دهد. همچنین از مزیت‌های استفاده از این تجهیزات علاوه بر تسریع در سرعت انجام عملیات پاکیزگی، صرفه جویی در مصرف انرژی است.

پمپ فشار قوی کارواش دقیقا چیست؟

پلانجری و پیستونی القاب دیگر  پمپ فشار قوی کارواش بوده و آن را از سایر پمپ‌ها مجزا می‌کند. این دستگاه از کاملترین تجهیزات شستشوی صنایع بزرگ و کارواش‌های مجهز و ساختمان است و با توجه به نیاز متقاضیان با ظرفیت‌های مختلف عرضه می‌شود. نحوه کار کردن آن با آب است و انرژی مورد نیاز آن از طریق برق تامین می‌شود. البته مدل‌هایی از این محصول وجود دارد که با سوخت دیزلی و گازوئیل نیز کار می‌کند.

وظیفه آن پاشش آب با فشار قوی است که موجب می‌شود آب در سطح وسیع تری، سطوح را پوشش دهد و سرعت شستشو را افزایش ‌دهد. اگر به مراکز فروش این محصول سری زده باشید با مدل‌های بسیار متنوعی روبرو می‌شوید که دارای ظرفیت و قابلیت‌های مختلفی هستند. بدین ترتیب کنترل دستگاه بسیار آسانتر و سرعت نظافت افزایش پیدا می‌کند و برای شستشوی مکان‌های بزرگ نیازی به نیروی اضافه نخواهد بود. از مزیت‌های فشار آب قوی شستشوی محل و درزهایی است که در حالت عادی شستن آن غیر ممکن خواهد بود.

انواع پمپ‌های فشار قوی کارواش

پمپ های فشار قوی کارواش از لحاظ میزان ظرفیت و کارکرد به سه طبقه مختلف تقسیم می‌شود که شامل موارد زیر است.

  • پمپ‌های فشار قوی جهت مصارف خانگی
  • پمپ‌های فشار قوی جهت مصارف نیمه صنعتی
  • پمپ‌های فشار قوی جهت مصارف صنعتی.

نحوه استفاده از پمپ فشار قوی کارواش

در واقع کارکرد پمپ فشار قوی کارواش، شستشوی آلودگی‌هایی است که تمیز کردن آنها بسیار سخت است. در واقع پمپ‌های کارواش شما را از دیگر وسایل شستشو بی‌نیاز می‌سازد. این محصول به دلیل قدرت زیادی که در پاشش آب دارد می‌تواند سخت‌ترین کثیفی‌ها، لکه‌های چربی باقی مانده بر روی دستگاه‌های صنعتی را تمیز کند. برای اینکه توانایی واقعی آن را ببینید باید نحوه استفاده درست از آن را یاد بگیرید. استفاده اصولی از دستگاه علاوه بر کارکرد مفید، موجب افزایش طول عمر آن نیز خواهد شد. برای استفاده از پمپ کارواش باید آن را به یک منبع آب وصل کنید. آب به داخل مخزن دستگاه وارد می‌شود.

در داخل دستگاه پیستون‌هایی تعبیه شده که با حرکات رفت و برگشتی خود باعث پمپاژ آب داخل مخزن می‌گردد. بدین ترتیب آب با فشار زیاد از طریق شیلنگی که به نازل و لانس وصل است خارج می‌شود. این میزان فشار با توجه به نوع پمپ از ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بار است که معمولا پمپ‌های فشار قوی برای مصارف صنعتی مناسب‌تر خواهند بود. جریان برق آن نیز توسط الکتروموتور تامین می‌شود. میزان مصرف برق آنها بستگی به ظرفیت و توان ۱ فاز و ۳ فاز است. معمولا پمپ‌های مورد استفاده در صنایع سنگین ۳ فاز هستند.

قیمت انواع پمپ فشار قوی در بازار

در دنیا کارخانجات متعددی وجود دارد که در حال طراحی و تولید پمپ فشار قوی کارواش هستند. رقابت آنها بر سر تکنولوژی مورد استفاده در این محصولات، افزایش کیفیت قطعات و همچنین افزایش ظرفیت و کارایی آنها است. بازار ایران نیز عرصه رقابت انواع پمپ‌های خارجی و ایرانی می‌باشد که قیمت هر کدام از آنها با توجه به ظرفیت و توانایی متفاوت است. مسلما قیمت پمپ‌های وارداتی بیشتر است.

پمپ کارواش صنعتی

همانطور که میدانید دراکثر کارواش ها از پمپ کارواش صنعتی برای بالا بردن فشار آب جهت از بین بردن کثیفی های روی بدنه ماشین استفاده می شود. اساس کار پمپ کارواش صنعتی تبدیل بدین صورت است که انرژی مکانیکی را به آب انتقال میدهد این عمل باعث بالا رفتن فشار آب می شود. انرژی مکانیکی به حدی زیاد است که به بدنه پمپ کمترین سایش را دارد. و مستقیما به محیط مورد نظر انتقال می یابد.  ما قصد داریم انواع مختلف پمپ کارواش صنعتی خرید و قیمت آن همچنین کاربرد های آن و معرفی رکت های مختلف جهانی پمپ کارواش را در این مقاله ارائه دهیم.

انواع پمپ کارواش صنعتی

پمپ های کارواش از لحاظ کارکرد و عملکرد به دو نوع مختلف پمپ جابجای مثبت و پمپ سانتریفیوژ تقسیم می شوند که دارای انواع مختلف با اسم های مختلف هستند که انواع پمپ جابجای مثبت عبارتند از پمپ رفت و برگشتی با پیستونی، پمپ دیافراگمی، پمپ شیمیایی، پمپ مگنتی، دوزینگ پمپ، لوپ پمپ، و برای پمپ سانتریفیوژ پمپ آب و فاظلاب، پمپ خودمکش، پمپ سانتریفیوژ عمودی،  پمپ سانتریفیوژ چند طبقه ای، پمپ سانتریفیوژ افقی، پمپ شناور موارد گفته شده انواع پمپ کارواش صنعتی می باشد. در ادامه بطور اختصاری اجزای تشکیل دهنده پمپ های صنعتی  را توضیح میدهیم. پمپ رفت و برگشتی یا پمپ پیستونی : اجزای این نوع پمپ عبارتنداز: پیستون، شیر ورودی و شیر خروجی تشکیل شده است. معمولا حجم آب یا همان دبی در پمپ پیستونی پایین است اما دارای فشار بالای است.

 

پمپ دیافراگمی یا دیافراگم پمپ: اجزای تشکیل دهنده پمپ دیافراگمی عبارتنداز: دیافراگم، کمپرسور، ایرموتور، پمپ شیمیایی: در دونوع فلزی و غیر فلزی ساخته می شود. اجزای تشکیل دهنده نوع غیر فلزی میتواند سرامیک، کربن، شیشه و لاستیک نیز بر حسب شرایط خاص خوردگی باشد و در نوع فلزی از استیل، تیتانیوم، آهن، برنز میتواند باشد. پمپ شیمیایی معمولا برای مایعات صنعتی و غذایی استفاده می شود. پمپ سانتریفیوژ: اجزای تشکیل پمپ سانتریفیوژ عبارتند از پروانه، محفظه پیچکی، یاتاقان و شفت تا حدودی با انواع پمپ صنعتی آشنا شدید اما کدام یک از انواع پمپ صنعتی معرفی شده برای کارواش و  استفاده می شود. معمولا برای کارواش از پمپ رفت و برگشتی یا پیستونی استفاده می شود. قبل از خرید و اطلاع از قیمت پمپ کارواش صنعتی باید از برنده های مطرح و با کیفیت ارائه دهند پمپ کارواش اطلاع کامل داشته باشید.

پمپ های کارواش از لحاظ ولتاژ به تک فاز و سه فاز تقسیم می شوند.

انواع برند و  شرکت های ارائه دهنده پمپ کارواش صنعتی

شرکت پمپیران یکی از قدیمی ترین و با کیفیت ترین شرکت های تولید کننده های پمپ های صنعتی در ایران می باشد. این شرکت محصولات خود را تحت لیسانس آلمان ارائه می دهد. و تمامی استاندارد های بین المللی را شامل می شود. و شرکت های از قبیل نوید موتور، آذر فولاد و نوید سهند از زیرمجموعه های شرکت پمپیران است. فعایت این شرکت در زمینه تولید پمپ های طبقاتی، پمپ روغن داغ، پمپ شناور، پمپ سانتریقیوژ میباشد. یکی از قدیمی ترین و بهترین برنده های ارائه دهنده پمپ کارواش صنعتی شرکت برتولینی ایتالیا است. این شرکت ابتدا فعالیت خود را در زمینه ماشین های کشاورزی شروع کرده و در حال حاضر پمپ های کارواش صنعتی این برند از بهترین نوع پمپ می باشد.  شرکت برتولینی بیشتر فعالیت خود را در زمینه پمپ کارواش را ساخت پمپ پیستونی و دیاگرافی اختصاص داده است. برای اطلاع بیشتر از شرکت برتولینی ایتالیا کلیک کنید. شرکت KSB یکی از با کیفیت ترین شرکت های پمپ کارواش صنعتی می باشد که در ایران هم دارای محبوبیت چشمگیری است. شرکت KSB برند کشور آلمان است و تولیدات آن در سطح جهانی طبق اصول و استاندارد می باشد. تولیدات این شرکت بیشتر پمپ های طبقاتی، پمپ سانتریفیوژ و پمپ روفن داغ می باشد. شرکت EBRARA یکی از برنده های مطرح آسیای در زمینه پمپ کارواش صنعتی ابارا می باشد این شرکت زاپنی است. و اکثر تولیدات آن بیشتر در زمینه تجهیزات صنعتی می باشد. از جمله پمپ، کمپرسور و پمپاژ است. شعار معروف این شرکت استفاده درست از آب و حفظ ذخایر طبیعی می باشد. این شرکت در کشورهای اروپای نیز درحال فعالیت است. بیشتر تولیدات  شرکت EBRARA عبارتند از: پمپ طبقاتی، پمپ سانتریفیوژ، پمپ خانگی، پمپ کف کش، پمپ لجن کش، پمپ سیرکولاتور، پمپ شناور است

 

انواع برند و  شرکت های ارائه دهنده پمپ کارواش صنعتی

شرکت Oberdorfer آمریکا این شرکت یکی از قدیمی ترین شرکت های تولید کننده پمپ کارواش صنعتی می باشد. اولین نوع پمپ که توسط شرکت Oberdorfer تولید شد پمپ دنده ای بود. این شرکت از قوی ترین شرکت های مطرح در زمینه پمپ در دنیا می باشد. محصولات این شرکت از کیفیت بسیار بالای در سطح جهانی برخوردار است. همانطور که گفته شد شروع و بیشتر فعالیت این شرکت تولید پمپ دنده ای میباشد اما جدیدا شرکت Oberdorfer با یکی از برترین تولید کننده های تجهیزات صنعتی Gardner Denver  فعالیت می کند و توانسته انواع پمپ تزریقی و پمپ سانتریفیوژ و پمپ رابر را تولید کند. شرکت و برنده های پمپ کارواش صنعتی  شرکت لیو یکی دیگر از شرکت های آسیای می باشد. این شرکت در مدت زمان کوتاه توانسته جایگاه ویژه ای در سطح جهانی پیدا کند و این جایگاه را مدیون محصولات با کیفیت با قیمت مناسب است. تولیدات شرکت لیو چین به تمامی کشورها صادر می شود. عمده تولیدات این شرکت عبارتنداز: موتورپمپ، پمپ سانتریفیوژ، پمپ خانگی، پمپ لجن کش، پمپ سیرکولاتور و پمپ طبقاتی میباشد. با انواع شرکت های تولید کننده آشنا شدید حال باید برای خرید پمپ کارواش صنعتی با اصطلاخات و مشخصات یا اصطلاحات فنی مربوط به پمپ کارواش صنعتی آشنا شوید.

مشخصات اصطلاحات فنی و اجزای پمپ کارواش صنعتی

فشار کاری: مقدار نیروی که آب از پمپ خارج می شود که معمولا بر حسب بار سنجیده می شود. دبی: حجم آب یا مقدار آبدهی را در خروجی پمپ را مشخص می کند. دقت داشته باشید که برای خرید پمپ کارواش صنعتی نوع روغن جهت تعویض و روانکاری پمپ را از فروشنده و یا داخل برگ گارانتی مشاهده کنید. و هر چند ماه یکبار اقدام به تعویض روغن پمپ کارواش کنید تا بتوانید از راندمان اصلی پمپ برخودار شوید. با این کار عمر پمپ کارواش شما بیشتر می شود. برای خرید پمپ کارواش صنعتی نیار به شناخت در مورد اجزای مختلف پمپ دارید که اجزای مختلف آن عبارتنداز: موتور، پمپ، شلنگ، نازل و درصورت نیاز موتور پمپ موتور: در پمپ کارواش صنعتی گاز سوز برای بالا بردن قدرت خود از موتور استفاده می کند. پمپ: در مورد انواع پمپ و پمپ های مخصوص کارواش صنعتی در مبحاث فوق صحبت شد اما برای کارواش خانگی به دلیل قدرت پایین از پمپ های محوری استفاده می شود. شلنگ کارواش: جهت پاشش و هدایت آب خارج شده از پمپ کارواش صنعتی از شلنگ استفاده می شود. نازل: نازل های مختلفی برای کارواش ها استفاده می شود. که برای انتخاب نازل باید فشارکاری و نوع پاششی که میخواهید انجام شود یک نازل خوب انتخاب کنید.

خرید پمپ کارواش صنعتی

جهت خرید پمپ آب کارواش صنعتی باید باتوجه به نیاز خود و نوع کارواش و محیط کارواش اقدام به خرید کنید. سپس نیاز است که از برندهای معروف و دارای کیفیت بالا که در مباحث فوق در مورد شرکت های مطرح ارائه کننده پمپ کارواش صنعتی توضیح داده شده و نوع خدمات پس از فروش این شرکت ها تحقیق کنید. سپس اقدام به خرید کنید. بعد از خرید پمپ کارواش نیاز به لوازم جانبی کارواش دارید

قیمت پمپ کارواش صنعتی

باتوجه به نوع پمپ کارواش صنعتی و شرکت ارائه دهنده آن و فشارکاری قیمت پمپ کارواش صنعتی تغییر میکند. بدین صورت که قیمت پمپ کارواش 50 بار برتولینی ارزان تر از قیمت پمپ کارواش 200 بار برتولینی است. همچنین شرکت ارائه دهنده روی قیمت پمپ کارواش صنعتی تاثیر مستقیم دارد بدلیل اینکه تعیین کننده کیفیت محصول است. برای اطلاع از قیمت انواع پمپ کارواش صنعتی میتوانید با شماره09129234800 تماس حاصل نمایید

 

 

 

 

دسته بندی بلاگ
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت